Inspiracje | Salon

Przytulny salon

Przytulny salon

Miejsce, w którym krzyżują się ścieżki wszystkich domowników. Przestrzeń pełna towarzyskich rozmów w gronie znajomych czy zabawy, gdy do naszych dzieci przychodzą rówieśnicy.

W 2019 roku w urządzaniu domów dominowała będzie moda na przytulny dom. Jak zaaranżować przytulny salon?

Dziś o wszystkim decyduje wygoda, design, komfort. Salon często bywa wizytówką domu. Przed nami więc wyzwanie. Musimy połączyć nasz komfort, naszą wygodę z funkcjonalnością i wyglądem. Inaczej urządzimy salon w wielorodzinnym budynku czy bloku, inaczej w kamienicy z wysokim sufitem, jeszcze inaczej w domu jednorodzinnym. W każdym przypadku pamiętać musimy o wszystkich funkcjach, jakie pełni salon, o tym, że w salonie trzeba zjeść rodzinny obiad, kolację z przyjaciółmi, spotkać się i porozmawiać, odpocząć, obejrzeć film, poczytać, czasem popracować.

Zaczynamy oczywiście od ścian i podłóg. Od farby, koloru, struktury, lamp, kinkietów, gniazdek, włączników. Kiedy mamy już za sobą wybór podłogi, ścian i oświetlenia czas zmierzyć się z meblami. To meble decydują o tym, czy nasz salon będzie przytulny czy nie.

Jakie meble powinniśmy więc wstawić do naszego przytulnego salonu? Przede wszystkim powinna się w nim znaleźć wygodna, nowoczesna sofa. Mebel, który pomieści wszystko i wszystkich. Czy to poobiednia drzemka, czy wieczorne wino ze znajomymi, sofa powinna otoczyć nas wygodą i komfortem. I tu znów warto ulec najnowszym trendom, bo są po prostu dobre! Do naszych komfortowych domów zawitał welur. Welurowe meble to uosobienie przytulności! A do wygodnej, welurowej sofy przydadzą się z pewnością welurowe poduchy i welurowe pufy, gdy brakuje miejsca. Całość dopełnią stolik, może dodatkowy wygodny fotel. Z wygodnymi miejscami w domu zawsze jest tak, że ostatecznie trzeba o nie walczyć z mężem, żoną, synem, córką, siostrą, bratem, a przede wszystkim z kotem. I nie zawsze się wygrywa:)

Skontaktuj
się z nami

Wybierz mebel z naszej kolekcji albo opowiedz nam o swoim pomyśle.

Razem z Modernodesign zaprojektuj swoje meble! Pomożemy wybrać kolor tkaninę, materiał, dodatki.

530 245 598
ul. Kwiatowa 7c, Roczyny
34-120 Andrychów
Polska
info@modernodesign.pl
jesteśmy na FB