Inspiracje | Ach, ta butelkowa zieleń !

Odrobina szaleństwa w butelkowej zieleni

Butelkowa zieleń to określenie, którego chyba już nikomu obecnie nie trzeba wyjaśniać. Kolor ten przebojem wdarł się na wybiegi, do butików i na ulice. Każda śledząca modowe trendy kobieta ma w swojej szafie przynajmniej spódnicę, sukienkę lub żakiet w tym właśnie odcieniu.
Natomiast butelkowe szaleństwo nie poprzestało na modzie i jest obecnie jednym z najświeższych trendów również w architekturze wnętrz. Przeglądając look booki czołowych designerów na pewno natkniemy się na ten kolor na ścianach, meblach kuchennych czy na stylowej sofie lub fotelu.

Wygląda na to, że modne do niedawna szaro-białe skandynawskie minimalistyczne wnętrza zaczęły nas troszeczkę nudzić i szukamy sposobów na ożywienie wystroju. Idealnie nadaje się do tego butelkowa zieleń. Jest to kolor na tyle stonowany, że ciągle nie jest agresywny, natomiast jest dużo ciekawszy niż neutralny szary. Do tego daje wrażenie elegancji, stylu i wyszukanego smaku.

Jak można zastosować butelkową zieleń we wnętrzu?

Sposobów wkomponowania tego ciekawego koloru w naszych wnętrzach znajdziemy bardzo wiele. Najbardziej oczywistym wydaje się umieszczenie go na ścianach, czy to będzie całe wnętrze, czy tylko jedna płaszczyzna. Bardzo ciekawy efekt daje też połączenie go ze wzorzystą tapetą przedstawiającą egzotyczne motywy roślinne.
W kuchni czy łazience możemy się pokusić o fronty szafek, blaty lub płytki w tym kolorze.

Jednak malowanie ścian czy zmiana płytek to zabiegi wymagające i sporych nakładów finansowych i zachodu w postaci remontu. Do tego może się okazać, że po sezonie jednak kolor nam się znudzi. Dużo tańszym i łatwiejszym w zastosowaniu sposobem jest umieszczenie we wnętrzu mebli lub tekstyliów w butelkowej zielni. Pięknie i elegancko zaprezentuje się na przykład zielona sofa, kanapa czy fotel.

Nawet przy dotychczasowych białych lub szarych ścianach butelkowo zielona kanapa, narożnik czy sofa ożywi wnętrze, nada mu elegancji i posmaku luksusu. Fotel w tym kolorze ustawiony za dużym drewnianym biurkiem odmieni totalnie gabinet. A zielony zagłówek w łóżku ożywi i urozmaici sypialnię. Zatem już wstawienie jednego mebla może zupełnie odmienić wnętrze, jego odbiór i sprawić, że będzie odpowiadać najnowszym światowym trendom

Skontaktuj
się z nami

Wybierz mebel z naszej kolekcji albo opowiedz nam o swoim pomyśle.

Razem z Modernodesign zaprojektuj swoje meble! Pomożemy wybrać kolor tkaninę, materiał, dodatki.

530 245 598
ul. Kwiatowa 7c, Roczyny
34-120 Andrychów
Polska
info@modernodesign.pl
jesteśmy na FB