Inspiracje | Classic Blue kolorem 2020 roku!

modernodesign

modernodesign

Classic Blue kolorem 2020 roku!

Barwy też mają swój coroczny konkurs piękności. Instytut Pantone, niekwestionowany autorytet w wyznaczaniu kolorystycznych trendów, ogłosił właśnie, że rok 2020 będzie należeć do Classic Blue. Jak kapituła uzasadniła ten werdykt? Według ekspertów odcień o katalogowym numerze 19-4052 przypomina niebo na krótko po zapadnięciu zmroku i symbolizuje spokój oraz pragnienie stabilizacji. Ma być ukojeniem dla oczu i duszy, skłaniać do refleksji i poszerzania perspektyw w czasach opętanych postępem technologicznym. Nam kojarzy się też z taflą oceanu tuż przed ulewnym deszczem, co nie zmienia stanu rzeczy, że mamy podobne wyobrażenie znaczenia tego koloru w całościowym ujęciu…

Wybór może dziwić o tyle, że jeszcze rok temu postawiono na pełen energii, afirmatywny Living Coral. Skąd taka nagła zmiana nastrojów? Z pewnością wpływ na taką decyzję miał fakt, że stoimy
u progu nowej dekady. A wiadomo, że jeśli coś się kończy, a coś zaczyna, mamy tendencje do rozliczania mijającego okresu i szukania nowego punktu oparcia w nadchodzącej rzeczywistości.

Klasyczny i elegancki w swojej prostocie niebieski ma być właśnie takim fundamentem, na którym będziemy budować najbliższą przyszłość.
Słowa Leatrice Eiseman pełniącej rolę dyrektora wykonawczego Pantone Color Institute zdają się to wszystko potwierdzać: "Żyjemy w czasach, które wymagają wiary i zaufania. Nasączony rezonansem PANTONE 19-4052 Classic Blue daje poczucie zakotwiczenia. Jest niczym wieczorne niebo, rozległe i nieskończone. Zachęca nas do spojrzenia poza to, co oczywiste, do poszerzenia naszego myślenia, zwiększania perspektywy i otwarcia przepływu komunikacji".

Nic dodać, nic ująć...
Można się zatem spodziewać, że Classic Blue zdominuje w 2020 roku świat mody i Instagrama.
Z dużym prawdopodobieństwem wpłynie także na wybory kierunków podróży i identyfikację graficzną gadżetów. Czy trafi też do salonów i sypialni? Czas pokaże, ale już dziś możecie być pewni, że tego koloru nie zabraknie także w naszej ofercie.

Źródła:
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/classic-blue-kolor-roku-2020-instytut-pantone
https://www.elle.pl/decoration/artykul/pantone-wybral-wlasnie-kolor-roku-na-2020-191205123419
http://www.f5.pl/fashion/pantone-living-coral-kolor-roku-2019

Skontaktuj
się z nami

Wybierz mebel z naszej kolekcji albo opowiedz nam o swoim pomyśle.

Razem z Modernodesign zaprojektuj swoje meble! Pomożemy wybrać kolor tkaninę, materiał, dodatki.

530 245 598
ul. Kwiatowa 7c, Roczyny
34-120 Andrychów
Polska
info@modernodesign.pl
jesteśmy na FB